Похід за барвінком та запрошення на весілля
Збирання барвінку перед весіллям було цілим ритуалом, яким, власне, і розпочинали весілля або підготовку до нього. Задля цього рано вранці, до сходу сонця до молодої приходили її дружки, і всі разом йшли по барвінок. В дністровських селах збирання барвінку супроводжувалось ритуальними піснями й спеціальними обрядами, які мали забезпечити молодим щасливе подружнє життя.
Наречена йшла обовʼязково з калачем, який був привʼязаний на червоній стрічці. З цим самим калачем вона пізніше буде ходити й просити на весілля. Ще 2 калачі вона бере з собою, щоб потім віддати їх жінці, в якої рвали барвінок.
Зазвичай по барвінок дівчата йшли до лісу, де були барвінкові місця. Але в Бакоті по барвінок ходили не в ліс, а до людей - в город або сад, де спеціально садили барвінок. Хазяйці обійстя, де рвали барвінок, наречена віддавала калачі, а та обовʼязково мала покропити ці калачі, на знак того, що вона дає своє благословіння на цей шлюб.
Перші 4 квіточки молода зрізала через вічко, по дві квітки : собі й молодому. Ці квіточки наречених були особливі, вони звʼязувались червоною ниткою, і пізніше ставали частиною весільного вбрання наречених: вінка молодої та весільної квітки молодого. А поки їх кидали в хустину разом з усім барвінком, який нарізали дружки. Нарізали барвінку багато: 2 великих білих хустини, адже, крім того, що з нього плели вінки, цей барвінок кидали під ноги молодим, коли вони йшли до шлюбу.
Вертались додому з піснями, всім гуртом йшли в дім нареченої. Там барвінок висипали й дівчата-дружки намагалися якомога швидше знайти квіточку наречених - вважалося, хто раніше знайде перевʼязаний барвінок, той скоріше заміж вийде.
Потім барвінок мили в решеті, просушували та перебирали, а вже на вечір дівчата збирались, щоб плести вінки. Це був вечір пʼятниці. Його називали Дівич вечір. В цей вечір дружки насікали барвінок, плели вінок на коровай, і робили квіточку для молодого і молодої. Барвінком також чепурили весільне дерево — гільце. Гільце в Бакоті виготовляла весільна матка. Брали барвінок для виконання й інших весільних ритуалів.
Від молодого теж йшли по барвінок. Тільки не дружки. А світилки. Світилки - молоді, незаміжні дівчата, запрошені на весілля до молодого. Сам молодий ніколи не йшов за барвінком. Він зі своїми дружками в суботу ввечері приходив в дім нареченої, і вона віддавала йому вже зроблену весільну квітку.
“Хай хрещатим барвінком стелиться дорога!” - так благословляли молодих на весіллі. Це побажання означало щиро зичити довголіття, здоров’я, аби краса молодої ніколи не в’яла, вродливими були у них діточки, а життя квітучим, мов той барвінок.