з Бакоти та затоплених сіл Подністров'я
Вінок нареченої був важливим ритуальним атрибутом традиційного весілля в Дністровських селах. Вінки часто зберігали як оберіг за іконами протягом усього життя.

Розділ присвячено традиційним Дністровським весільним вінкам:
• воскові, виготовлені з воску, дроту, фольги та інших матеріалів, додаючи кольорові акценти;
• паперові квіти створювали вручну, збираючи їх у вінки;
• з живих квітів, які плели з барвінку, рути, м’яти.

ВОСКОВІ ВІНКИ
Виготовляли їх з різних матеріалів: віск (парафін, стеарин, лой), дріт (різного діаметру), папір (однотонний чи кольоровий), фольга, деревна стружка, тканина, намистини, нитки, вовна, клей. За кольоровою гамою вінки були кольоровими і однотонними (від жовто-коричневого (залежить від природнього кольору воску, стеарину, лою) до білого (парафін). Часто ці матеріали змішувалися у пропорціях, які влаштовували майстриню.


ПАПЕРОВІ ВІНКИ
Квіти на вінок виготовлялися з паперу та фарбувалися кольоровими натуральними барвниками. Це була велика клопітлива робота - спочатку вироблялася кожна квітка, а потім все збиралося в вінок.

Часто в селі було декілька майстринь, які робили вінки, або готові весільні вінки покупали на базарах.


ВІНКИ З ЖИВИХ КВІТІВ
Зроблений вінок з живих квітів символізував цнотливість і скромність юної дівчини. Він оберігав її від поганих поглядів.

Кожна квітка мала своє особливе позначення у використанні. Юні дівчата знали які рослини і в якій кількості потрібно взяти для вінка, коли і з якими думками плести.


КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
+380 67 135 48 88

Цитування текстових матеріалів, фотознимків, опублікованих на веб-сайті, дозволяється тільки з зазначенням активного посилання на веб-сайт